Search
Close this search box.

Autoportrét aneb jak se vyfotit hezky, snadno a rychle

Vyberte správné osvětlení

Dobré osvětlení je klíčové pro úspěšný autoportrét. Hledáme místo, kde máme k dispozici dostatek světla, ale příliš ostré světlo zamezí vytvoření plynulých a měkkých stínů. Zvolte místnost s dostatkem přirozeného světla nebo zkuste umělé světlo, například lampu. Je také důležité mít osvětlení umístěné v místě, kde bude vycházet shora a nezatínat vaše tváře do stínu.

Najděte ten správný úhel

Správný úhel může výrazně ovlivnit výsledný vzhled vašeho autoportrétu. Někteří lidé se cítí lépe s vyšším úhlem, kdy fotoaparát nebo telefon míří dolů na obličej. Jiní dávají přednost nižšímu úhlu, který dává dojem, že fotografie byla pořízena z vyššího místa. Doporučujeme vyzkoušet různé úhly a najít ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Použijte samospoušť nebo dálkové ovládání

Pokud nemáte k dispozici někoho, kdo by vám mohl pomoct s fotografováním, vyzkoušejte použít samospoušť nebo dálkové ovládání fotoaparátu nebo mobilního telefonu. Tím získáte větší kontrolu nad úhlem a pozicí a můžete fotografovat sami sebe snadno a rychle.

Experimentujte s výrazy tváře a pozicemi

Když se fotíte sami sebe, nebojte se experimentovat s různými výrazy tváře a pozicemi. Snažte se být přirození a uvolnění, přičemž zároveň nezapomínejte na úhel a osvětlení.

Dálkové ovládání/spoušť

Když se fotíte, snažte se použít co nejlepší zařízení, které máte k dispozici. Většina moderních mobilních telefonů má skvělé fotoaparáty, které vám umožní pořídit skvělé autoportréty. Pokud máte fotoaparát, použijte ho, aby získal kvalitní fotografie s vysokým rozlišením.

Vyzkoušejte různé efekty

Některé fotografické aplikace nabízejí mnoho různých efektů a filtrů, které můžete použít, abyste dodali svým autoportrétům speciální vzhled. Zkuste si s nimi pohrát a uvidíte, co se vám líbí nejvíce.

Relaxujte

Být před fotoaparátem nebo telefonem může být pro mnoho lidí stresující a nepříjemné. Nebojte se relaxovat a uvolnit se, protože to se projeví na vašem výrazu tváře a celkovém vzhledu fotografie. Pokud se necítíte dobře, zkuste se odvrátit od fotoaparátu a nadechnout se nebo si dát malou přestávku, než budete pokračovat.

Praxe dělá mistra

Nakonec, pokud se chcete zlepšit v pořizování autoportrétů, je třeba cvičit. Nechte si čas na experimentování s různými technikami a pokuste se získat zpětnou vazbu od ostatních lidí. Práce na svých dovednostech a nebojte se požádat o radu. S trochou cviku se můžete stát mistrem v pořizování hezkých a působivých autoportrétů.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

50% SLEVA

na digitální verze obou kalendářů pro rok 2024