Search
Close this search box.

Zvládnutí základů modelingu

1 Pečujte o sebe!

Musíte vypadat velmi zdravě. Zdravě jezte, cvičte, pečujte o svůj vzhled (a o klid duše) a snažte se vypadat dobře v oblečení. Je to jednoduchá rovnice, ale může se to zdát těžší, než si myslíte.

2 Udržujte svoji pleť čistou a zářivou.

Ráno a večer si dobře myjte pleť, jedenkrát týdně používejte peeling a nikdy se nezapomeňte odlíčit, než jdete spát.

 • Zdravé a lesklé vlasy jsou důležité. Některé agentury a manažeři mají rádi „přirozeně mastný vzhled”, pokud se tedy neradi myjete, je to také v pořádku.
 • Důležité je být fit. Zkuste si pořídit osobního trenéra, který spolupracuje s modelkami. Řekněte mu, jaké máte ambice a jak byste chtěli vypadat. Také mu řekněte, jaké jsou vaše pocity a názory.
 • Jezte správně. Měli byste jíst zdravé druhy jídel a také zdravé porce. Zelenina, ovoce, celozrnné výrobky a proteiny by měly tvořit základ vaší stravy. Cukrům, škrobům, prázdným karbohydrátům a nezdravým tukům byste se měli vyhýbat.

3 Rozhodněte se, jakým typem modelky se chcete stát.

Modelem může být vlastně každý. Pamatujte si ale, že pokud nesplňujete určitá kritéria, nebude pro vás dostatek práce a budete to muset vykompenzovat ostatními vlastnostmi (spolehlivost, technika atd.).

 • Plus size modelka: Pokud máte zakulacené tělo, možná budete moci dělat plus size modelku (např. Crystal Renn).
  Klasická modelka: Většina žen, které se procházejí po molu, měří alespoň 175cm, jsou velmi hubené a většinou mají malá prsa (např. Magdalena Frackowiak nebo Sasha Pivovarova). Muži jsou většinou mezi 180 a 190cm (např Clement Chabernaud nebo Sean O‘Pry). Modelek společnosti Victoria’s Secret se to ale tak úplně netýká.
 • Plakátová modelka: Většina modelek pro editoriály jsou vysoké alespoň 170cm, ale pokud máte krásný obličej a skvělou osobnost, máte pro tento typ modelingu to nejdůležitější (např. Charlotte Free nebo Barbara Palvin).
 • Modelka spodního prádla: Pro ženy toto vyžaduje větší poprsí, ale úzké boky (např. Adriana Lima nebo Candice Swanepoel).
 • Hostesky: Některé společnosti si zakládají na přímém kontaktu mezi zákazníky a modelkami, proto hledají modelky s příjemným vystupováním a vzhledem, které budou podporovat jejich značky. Můžete je vidět v supermarketech nebo v klubech, kde podporují nová jídla nebo jiné produkty.
 • Model jako tvář značky: Někteří modelové a modelky jsou dlouhodobě spojování s jednou značkou. Není ale nutné, aby tuto značku podporovali i slovně. (např. Diane Amos nebo Mark Wahlberg pro Calvina Kleina).
 • Modelky pro veletrhy: Tyto modelky si najímají společnosti nebo značky, aby sloužily jako hostesky u stánku na veletrzích a výstavách. Většinou nejsou přímo zaměstnankyněmi společnosti, ale najímají si je jako „externistky” pro danou událost (např. Magic Market Week v Las Vegas).
 • Jiné typy modelingu: Pokud nesedíte k žádnému výše popsanému typu, možná můžete dělat modeling pouze některou částí těla. Existuje mnoho možností pro alternativní modeling.

 

Zamyslete se nad svým vzhledem. Jste spíše kalifornský typ, sofistikovaný newyorský typ, evropská kráska, holka od vedle, nebo modelka plavek a spodního prádla (většinou to vyžaduje větší poprsí a úzký pas)? Musíte vědět, s čím můžete pracovat, vyzkoušejte si ale také nějaký jiný vzhled.

4 Vzdělávejte se

Z článků a knih o modelingu se toho můžete mnoho naučit. Číst kvalitní články, návody a knihy vám pomůže vylepšit důležité dovednosti (jako pózování) a lépe porozumět tomu, jak modeling funguje (jak si najít manažera atd.).

 • Uvědomte si, že to není jednoduché. Svět modelingu je přehlcen krásnými tvářemi. Jen proto, že vypadáte dobře, nemusíte uspět jako modelka. V modelingu nejde pouze o to, abyste hezky vypadali. Musíte také sedět konkrétním typům zakázek. Modeling je vhodný pouze pro lidi, kteří to myslí vážně a jsou něčím jedineční. Protože se dnes mnoho lidí snaží stát se modelem, je velmi těžké se prosadit a vyžaduje to výdrž a trpělivost.
 • Uvědomte si, že modelka nemusí vždy vypadat jako supermodelka. S trochou snahy ale můžete na status supermodelky dosáhnout také. Jednou z nejdůležitějších věcí je nikdy nebýt nesmělá a neomlouvat se, pokud se vám něco nepovede. Některé modelky sice působí příliš sebevědomě, ale dokud se cítíte dobře, jděte do toho! Buďte sama sebou, ale nezapomeňte trochu hrát. Modeling vyžaduje dobré herecké schopnosti.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

50% SLEVA

na digitální verze obou kalendářů pro rok 2024