O mně

Poznejte mne

Mgr. Lukáš Stehlík

Mgr. Lukáš Stehlík

Fotograf

Mé začátky sahají někdy k roku 2010, kdy jsem si pořídil svůj první foťák (tenkrát mám pocit, že to byl Olympus SP-600UZ) a focení mě začalo bavit s prvními vyfocenými snímky.

K focení čistě jen lidí jsem se rozhoupal někdy v roce 2012/2013, kdy jsem si uvědomil, že ač jsem tak trochu introvert, baví mě spolupráce a komunikace s lidmi. Hlavně jsem potkal pár fajn lidí, kteří mi v tomto směru pomohli a pomáhají dodnes.

Mám za sebou několik kurzů, workshopů a individuálních konzultací, takže si myslím, že vím co dělám(?)

Každopádně o mojí foto-historii připravuji obsáhlejší článek, kde bych rád popsal, jak a proč jsem se vůbec odhodlal k tomu pořídit si první foťák. A jak pomalu postupovaly moje krůčky.

Co fotím

  • Portrét 46% 46%
  • Glamour 27% 27%
  • Akt 27% 27%

Jakou techniku používám?

Jako fotoaparát používám Canon EOS R a většinu fotografií fotím na pevnou 85 – to ohnisko mám prostě nejradši.

Jako zábleskovou techniku používám světla od GODOX a to ať v našem fotoklubovém ateliéru, tak i jako své osobní bateriové světlo.

Jaký software používám? Jaké techniky?

Ke správě a úprava fotografií používám software od ADOBE – a to Lightroom a Photoshop, co se pak týká techniky retuše, používám Frekvenční separaci.

UPRAVENÝCH FOTOGRAFIÍ

VYPITÝCH ENERGY DRINKŮ

VYFOCENÝCH MODELEK

Happy Customers

Lukáš byl můj asi 8. (glamour/akt) fotograf. Jela jsem na víkend fotit do Plzně. Spolupracovalo se mi s ním skvěle. Měli jsme stejné tempo, cítila jsem se bezpečně a dost jsme se nasmáli. V Plzni jsem byla poprvé a jelikož jsme si dost rozuměli, tak mi tam ukázal nějaká místa a pomohl mi s nákupem jídla. Je to jak úžasný člověk, tak fotograf. Z výsledku fotek jsem moc spokojená a těším se na další focení a až se spolu zase uvidíme. Všemi 10 doporučuji 🖤.

KORTIE

Jako zkusena modelka musim rict, ze Lukas je moc hodny, pratelsky fotograf, ktery se snazi ze sebe vydat maximum za ruznych podminek. Kdyz jsem rekla svuj napad, jednou cvakl a fotka byla podle predstav, jak jsem si prala. Ihned druhy den mi poslal nahledy vyberu a podal info o tom, jak dlouho se fotky budou zpracovavat.
Na rychlofoceni sice jeste neni, ale myslim si, ze hlavni je kvalita, ne kvantita
Za me doporucuji a zvedam vsechny palce, co mam

lady bug

S Lukášem je sranda, dá se s ním improvizovat a má pěkný nápady. Udělali jsme si pěknou procházku po Plzni a nafotili jsme různá místa ? Šplhání po stromě, válení se po schodech, povídání a pochůzka… počasí krásně vyšlo a i když jsme neměli vůbec žádný plán ani nápad, tak focení vyšlo perfektně. Focení zdar! ✌️

little miss bee

Pojďme spolupracovat

Skvělá fotografie přichází s pochopením potřeb zákazníků.
Hledáte starostlivého, zábavného, vášnivého a kreativního fotografa? To jsem já!