Search
Close this search box.

Porozumění portfoliím a agenturám

1 Nechejte si udělat fotky.

Neznamená to, že se necháte vyfotit s přáteli, měli byste se spíše nechat udělat fotky bez přílišného make-upu a na neutrálním pozadí. Fotky byste měli fotit nejlépe při denním světle. Tyto fotografie slouží pro agentury, které si vás tak mohou prohlédnout bez stylingu a líčení. Nechejte si vyfotit portrét zepředu, celé tělo a také fotografie z profilu.

2  Je dobré se nechat vyfotit od profesionálního fotografa.

Profesionální fotky vám dají lepší představu o tom, jaký dojem vzbuzujete, přestože mohou být dost drahé. Nakonec budete stejně kvalitní fotky potřebovat, určitě tedy stojí za to do nich investovat!

Své nejlepší fotografie si nechejte vytisknout ve formátu 20x25cm. Schovejte si je, a když vás někdo požádá, abyste v agentuře nechali fotografii, budete je mít připravené.

Pokud máte těchto fotografií dost, sestavte si portfolio, neboli „book”. Noste si ho s sebou na castingy nebo na pohovory do agentur.

3 Změřte se a své míry si zapamatujte.

Pomůže to agenturám, aby si vás správně zařadili. Základní míry jsou výška, hmotnost a velikost bot.
Také byste měli znát své míry pro oblečení, tedy hrudník, pas, boky a konfekční velikost.

Musíte také znát své osobní rysy, například barvu vlasů, tón pleti atd.

4 Zajděte si do modelingové agentury.

Téměř každé větší město má několik modelingových agentur a v téměř každé z nich můžete zkusit své štěstí, protože stále hledají nové talenty.

  • Noste si s sebou své fotky a/nebo book. Často po vás budou v agentuře chtít, abyste se prošli, nebo zapózovali. Možná si vás vyfotí a také změří. Pokud vás odmítnou, nenechejte se odradit, agentury často hledají různé typy modelek, možná prostě jen nesedíte k tomu, co momentálně hledají, zkuste to tedy jinde.
  • S některými modelingovými agenturami jsou problémy, protože mnoho lidí neví, jak to chodí a nechají se napálit. Nikdo by po vás za schůzku v agentuře neměl chtít peníze. Agentura získává nějaké peníze z vaší práce, ale neměli byste jim platit předem. Pokud žádají o velké peníze ještě před začátkem práce, neberte jejich nabídku a odejděte.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

50% SLEVA

na digitální verze obou kalendářů pro rok 2024