Search
Close this search box.

Zvládání práce modelky

1 Nelžete o svých mírách.

Neříkejte, že jste štíhlejší, než ve skutečnosti jste. Když to uděláte, stylista bude mít problém a vaše lži budou odhaleny. Brzy se to všichni dozví a můžete skončit bez kariéry!

2 Buďte profesionální, slušní a zdvořilí.

Pamatujte, že i když nepracujete v kanceláři, musíte se chovat profesionálně. Chovejte se k lidem s respektem, nikdy nevíte, koho znají, nebo jaké doporučení vám mohou dát. Nikdy se na nikoho nedívejte spatra. Možná jste modelka, ale nedává vám to právo být namyšlená nebo afektovaná.

  • Vždy choďte na focení nebo akci včas. Pokud přijdete pozdě, je to neslušné a brzy se o tom dozví lidé z branže a nebudou s vámi chtít spolupracovat.
  • Buďte organizovaná. Modelky často volají na focení na poslední chvíli a mají velmi nabitý program. Musíte brát věci s nadhledem, abyste uspěli. Pořiďte si plánovač, může vám to pomoci. Mějte dobré vztahy s fotografy. Neznamená to ale, že byste s nimi měly spát! Mějte dobré profesionální vztahy. Pomůžete fotografovi, aby se zviditelnil a on pomůže vám, abyste vypadala skvěle. Pokud to děláte dobře, oba z toho budou mít prospěch, chovejte se tedy k fotografům s respektem.
  • Berte modeling jako skutečnou práci. Dívky, které to neberou vážně, nemají moc šanci uspět v tomto oboru. Uvědomte si, že je to těžší, než to může vypadat a za pompézními přehlídkami a krásnými fotkami je mnoho práce. Modeling je práce na plný úvazek, která vyžaduje neustálou pozornost. Když si dáte týden pauzu, můžete přijít o svoji kariéru. Pamatujte, že v modelingu je pouze malý prostor pro příležitosti a i když si dáte jen malou pauzu, je možné, že už se nebudete moct vrátit. Modelky mohou pracovat v tomto oboru maximálně 5 let. Pokud se ale proslavíte i jinak, nemusí to být váš případ.

3 Zjistěte si, zda bude na místě focení nebo akce přítomen vizážista.

Někdy byste si měli s sebou nosit některé věci (např. podkladový make-up) a pokud není zamluven vizážista, musíte se podle toho také připravit.

4 Buďte při focení kreativní.

Fotografové chtějí vidět, jaké pózy vám nejvíce sluší a jak působíte. Koordinátoři módních přehlídek zase chtějí vidět, jak umíte chodit (a někdy také chtějí vaší chůzi dodat specifické emoce).

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

50% SLEVA

na digitální verze obou kalendářů pro rok 2024