Zvládání práce modelky

autor: | Říj 16, 2022 | O modelingu

Nelžete o svých mírách.

Neříkejte, že jste štíhlejší, než ve skutečnosti jste. Když to uděláte, stylista bude mít problém a vaše lži budou odhaleny. Brzy se to všichni dozví a můžete skončit bez kariéry!

Buďte profesionální, slušní a zdvořilí.

Pamatujte, že i když nepracujete v kanceláři, musíte se chovat profesionálně. Chovejte se k lidem s respektem, nikdy nevíte, koho znají, nebo jaké doporučení vám mohou dát. Nikdy se na nikoho nedívejte spatra. Možná jste modelka, ale nedává vám to právo být namyšlená nebo afektovaná.
  • Vždy choďte na focení nebo akci včas. Pokud přijdete pozdě, je to neslušné a brzy se o tom dozví lidé z branže a nebudou s vámi chtít spolupracovat.
  • Buďte organizovaná. Modelky často volají na focení na poslední chvíli a mají velmi nabitý program. Musíte brát věci s nadhledem, abyste uspěli. Pořiďte si plánovač, může vám to pomoci.
  • Mějte dobré vztahy s fotografy. Neznamená to ale, že byste s nimi měly spát! Mějte dobré profesionální vztahy. Pomůžete fotografovi, aby se zviditelnil a on pomůže vám, abyste vypadala skvěle. Pokud to děláte dobře, oba z toho budou mít prospěch, chovejte se tedy k fotografům s respektem.
  • Berte modeling jako skutečnou práci. Dívky, které to neberou vážně, nemají moc šanci uspět v tomto oboru. Uvědomte si, že je to těžší, než to může vypadat a za pompézními přehlídkami a krásnými fotkami je mnoho práce. Modeling je práce na plný úvazek, která vyžaduje neustálou pozornost. Když si dáte týden pauzu, můžete přijít o svoji kariéru. Pamatujte, že v modelingu je pouze malý prostor pro příležitosti a i když si dáte jen malou pauzu, je možné, že už se nebudete moct vrátit. Modelky mohou pracovat v tomto oboru maximálně 5 let. Pokud se ale proslavíte i jinak, nemusí to být váš případ.

Zjistěte si, zda bude na místě focení nebo akce přítomen vizážista.

Někdy byste si měli s sebou nosit některé věci (např. podkladový make-up) a pokud není zamluven vizážista, musíte se podle toho také připravit.

Buďte při focení kreativní.

Fotografové chtějí vidět, jaké pózy vám nejvíce sluší a jak působíte. Koordinátoři módních přehlídek zase chtějí vidět, jak umíte chodit (a někdy také chtějí vaší chůzi dodat specifické emoce).
muž, který se vyfotil fotoaparátem.

Mgr. Lukáš Stehlík

Mé začátky sahají někdy k roku 2010, kdy jsem si pořídil svůj první foťák (tenkrát mám pocit, že to byl Olympus SP-600UZ) a focení mě začalo bavit s prvními vyfocenými snímky.