Search
Close this search box.

Kdo mě nesleduje zpět, nebo kdo mě přestal sledovat?

Zajímá vás, jak zjistit kdo vás přestal sledovat na Instagramu? Nebo kdo vás nesleduje nazpět? Občas teda se tyto dvě věci prolínají. Hodně lidí se stará o svůj účet až moc a některý z unfollow si berou osobně (u některých lidí to tak mám i já). A někteří si chtějí vyčistit svůj profil a účty které sledují, například tím že přestanou sledovat ty účty, kteří nesledují je.

Za několik let fungování na instagramu kdy se snažím bojovat s jeho algoritmem jsem na internetu viděl spoustu “zaručených a bezpečných” způsobů jak třeba tohle zjistit. A protože se to objevuje dost často ve vyhledávaných dotazů na googlu, řekl jsem si že sem popíšu moje zkušenosti.

Existuje několik způsobů, jak tohle zjistit, některé jsou bezpečné ale otravné, některými si koledujete o smazání účtu. A pak je tu jedna, která je bezpečná a není až tak zdlouhavá. Tady se okrajově podíváme na první dvě kategorie a pak i hlouběji na tu funkční metodu.

1) Ruční zjištění

První, nejbezpečnější způsob je ruční zjištění. Ale taky (s ohledem na velikost vašeho účtu) je tohle nejvíc zdlouhavý – a zde nedoporučuji přehánět to s vyhledáváním jmen – můžete být sankcionován různými omezeními (ano i za toto hrozí shadowban).
V iOS aplikaci (nevím jestli to je i u Android aplikace) můžete klepnout na svém profilu na lidi které sledujete (dokonce si je můžete i seřadit podle toho od kdy je sledujete), klepnout na tři tečky u jména a dále na “zobrazit sdílenou aktivitu”, kde kromě toho jaké komentáře, liky a tak jste si vyměnili, vidíte zda se sledujete vzájemně. 

Pokud toto chcete využít pro vyčištění lidí které sledujete, nezapomeňte dělat to s mírou – neměli byste přesáhnout cca 300 interakcí na IG za den a 100 interakcí za hodinu (myslím tím liky, komentáře a follow/unfollow – nikde nejsou žádné konkrétní čísla, imstagram si toto hlídá, ale prostě pomalu a opatrně).

2) Aplikace třetích stran

Tady vám řeknu jedno velké NE! Nepoužívejte žádné takové aplikace, tím spíše kdy po vás chtějí přihlášení. Kromě toho že si koledujete o ztrátu svých údajů a celého vašeho účtu kdy se vystavujete riziku jeho odcizení, tak si koledujete o jiné různé postihy ze strany Instagramu jako jsou shadowbany, omezení aktivity (kdy nebudete moci rozdávat srdíčka, komentovat nebo sledovat/odsledovat ostatní) až po úplnou blokaci účtu.

Instagram hodně bojuje proti těmhle automatizovaným nástrojům tvrdými sankcemi proti účtům. Vesměs ŽÁDNÁ PODOBNÁ analytická aplikace (tím spíš když vám má zaručeně pomoci růst na této sociální sítí – například mass unfollow a follow akcemi) není bezpečná a riskujete tím nejen ztrátu peněz (nevím o tom že by nějaká byla zdarma) tak i vašeho instagramového účtu. Protože vím, že tyhle věci prostě nefungují a jsou nebezpečné, nebudu zde dávat žádná příklad.

3) Porovnání seznamů

Poslední, bezpečnou a ne tak časově náročnou možností je porovnání seznamů sledujících a sledování.

META vám umožňuje zálohu svého kompletního profilu do PC, kde si stáhnete všechno co na IG máte – tím i seznam sledujících a lidí které sledujete. Archiv si můžete stáhnout zde.

Poté si zkontroluj si email. (Může to chvíli trvat – dokonce i den nebo dva -, než se vygenerují soubory a pošle se odkaz na váš e-mail).

Postupujte podle pokynů ke stažení souboru (souborů) zip. Rozbalte je a vyhledejte složku nazvanou „followers_and_following“ a ve svém prohlížeči otevřete soubory „followers.html“ a „following.html“. Podle počtu profilů se tyto stránky mohou rozdělit do více souborů, tak stačí otevřít jeden a pak se proklikávat ve stránkování.

Poté přejděte na stránku listdiff.com a zkopírujte obsah „followers.html“ jako seznam A a obsah „following.html“ jako seznam B. (Datumy můžete také seřazením a odstraněním ze seznamu A a B. Datumy nejsou vůbec důležité pro srovnání).

Klikněte na Compare Lists.

Výsledek je pak následující:

A Only = Lidé, kteří vás sledují, ale vy je nesledujete zpět
A Ո B = Lidé, které sledujete, a oni vás zpět 
B Only = Lidé, které sledujete, ale oni vás nesledují zpět
A ∪ B = Seznam všech uživatelů

A toto je podle mě ten nejjednodušší způsob jak zjistit, kdo vás napálil formou Follow for Follow (Člověk co vám dal follow, vy jste mu ho vrátili a on vás přestal sledovat).

Nevím jak často vám IG dovolí stáhnout tento archiv, ale když si seznam stáhnete jednou za týden například, můžete tak i zjistit kdo vás za ten týden přestal sledovat.
Například si dnes stáhnete archiv a po týdnu znovu.
Do kolonky A poté vložíte followers ze staršího archivu, do kolonky B z novějšího archivu a zjistíte, kdo vás mezi tím kdy jste si stáhli archivy přestal sledovat.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

50% SLEVA

na digitální verze obou kalendářů pro rok 2024