Prodej techniky

autor: | Dub 1, 2023 | Blog

Po více než deseti letech focení se teď v posledních několika měsících potýkám s myšlenkou se na všechno vyprdnout, prodat nechniku a definitivně pověsit focení na hřebík.

Posledních půl roku se potýkám s tvůrčí a existencionální krizí kdy fotografování jako takové mě jich nenaplňuje tak, jako dřív a teď nadešel ten čas to udělat.

Techniku jsem měnil před necelým rokem (kdy jsem za tu dobu toho moc nenafotil), takže je téměř netknutá.

Co prodávám?

fotoaparát canon eos r.

Canon EOS R

Canon EOS R je FullFrame systémový kompakt s CMOS senzorem o rozlišení 30,1 Mpx, rozsah ISO s nativními hodnotami 100-40,000, které můžete rozšířit na 50-102,400, s s hledáčkem s 3.69 miliony bodů a dotykovým výklopným 3.2″ LCD displejem s rozlišením 2,1 mil. bodů. Fotoaparát má možnost nahrávat video v rozlišení FullHD 60p i 4K 30p. 4K video využívá dvou kodeků ALL-I a IPB s možností nastavení datového toku na 420Mb/s a 120Mb/s. Profesionální fotografové využití maximální rychlosti závěrky 1/8000s, tak jako detekci obličejů a ocení schopnosti ostřícího systému Dual Pixel AF s pokrytím plochy senzoru 100 % vertikálně a 88% horizontálně dohromady s počtem 5 655 ostřících bodů.

Canon 85mm objektiv na bílém pozadí.

Canon RF 85 mm f/2

Zřejmě nejatraktivnější novinkou ze série nových objektivů Canon RF je toto pevné 85mm ohnisko. Potěší vás výbornou světelností f/2, optickou stabilizací a STM krokovým ostřícím motorkem. Optická soustava je tvořena 12 členy v 11 skupinách a zahrnuje 1× UD člen. Disponuje optickou stabilizací s účinností až 5 kroků. Nabídne vám skvělé možnosti v oblasti makrofotografie s minimální ostřící vzdáleností 35 cm. Jedná se o skvělou volbu pro fotografování technických detailů, struktur, ale i produktů a portrétů. Váha 500 g.

Baterierový zábleskové světlo

Bateriový bezdrátový blesk GODOX AD600BM

Bateriový blesk určený do interiérů i exteriérů s maximálním výkonem 600Ws (směrné číslo 87) a výměnnou lithiovou baterií (8700mAh), která nabídne až 500 záblesků na plný výkon na jedno nabití. Výkon blesku lze regulovat v rozsahu 9 clon (od 1/256 do 1/1) a na plný výkon je blesk nabitý pod 2,5s. Pro modifikátory světla je blesk osazen bajonetem Bowens.

Blesk AD600BM je manuální blesk (nepodporuje funkci TTL – pokud požadujete podporu TTL, zvolte model AD600B) s integrovaným radiovým přijímačem systému Godox X (2.4G), díky kterému dokážete blesk nejen synchronizovat, ale i řídit výstupní výkon či používat vysokorychlostní (HyperSync) synchronizaci a časy až do 1/8000s.

Dále mám k dispozici různé difuzéry ke světlu, fotobatoh, nějaký stativy a další. Více informací poskytnu na mailu, jakožto i fotografie techniky.

Co se týká streamovací techniky, také prodám vše – streamdeck, kameru, mikrofon… všechno, stačí napsat mail a domluvit se.

Rád bych ale podotkl že při psaní tohoto článku je 1.4. a tudíž i apríl. A ač část psaného textu je pravda, to že techniku prodávám nikoli. Tento “apríl” je už sice ohraný, ale stále to budu zkoušet.

Nezapomeňte mě podpořit na patreonu, abych tu s vámi mohl opravdu být co nejdéle! 🫶

PATREON

muž, který se vyfotil fotoaparátem.

Mgr. Lukáš Stehlík

Mé začátky sahají někdy k roku 2010, kdy jsem si pořídil svůj první foťák (tenkrát mám pocit, že to byl Olympus SP-600UZ) a focení mě začalo bavit s prvními vyfocenými snímky.