Search
Close this search box.

Jak na Twitteru zobrazit citlivý obsah

Twitter je opravdu hodně benevolentní platforma, která umožňuje zveřejňování i obsahu pro dospělé. Ale i Twitter má svoje pravidla – například že takový obsah nemůže být použit jako úvodní nebo profilová fotka – a to z toho důvodu že takový obsah neumožňuje umístit na veřejné, všem přístupné místo.

Určitě jste se už na některém Twitter profilu, ať mém nebo nějakém jiném, setkali s hláškou “Následující média zahrnují potencionálně citlivý obsah. Změnit nastavení”. Na webovém prohlížeči tam máte ještě navíc tlačítko zobrazit (to že byste chtěli třeba zobrazit jen daný tweet.

Toto je způsobeno tím, že ač tam podobný obsah zveřejňovat můžeme, Twitter jej bez předchozího upozornění, oznámení a potvrzení nezobrazí všem – prostě si chce být jistý tím, že toto opravdu vidět chcete (proto také profilové fotky a úvodní fotky nesmí obsahovat explicitní obsah).

Prohlížení Tweetů přes webový prohlížeč je v tomto směru jednoduší – u každého tweetu zvlášť najdete tlačítko zobrazit.

Ale co když používáte některou z aplikací (ať už pro operační systémy Windows, Android, iOS nebo iPadOS)? Twitter vás sice obeznámí o tom, že pro zobrazení explicitního obsahu byste měli změnit nastavení, ale bohužel ve všech aplikacích byste toto nastavení hledali zbytečně (zatím jediná věc kterou na Twitteru moc nechápu). Ale co když tento obsah opravdu vidět chcete?

Řešení je jednoduché – navštivte twitter přes webový prohlížeč (můžete i v telefonu, tabletu, to je jedno). Otevřete si nastavení (najdete jej pod třemi tečkami vlevo), jděte do nastavení “Soukromí a bezpečnost” dále “Obsah který vidíte” a zde najdete zaškrtávací políčko “Zobrazovat média, která mohou obsahovat citlivý obsah” a to si zapněte. Jednoduché, že? Toto nastavení platí pro celý váš profil – takže i pro prohlížení obsahu v mobilních či jiných aplikacích.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

50% SLEVA

na digitální verze obou kalendářů pro rok 2024