Search
Close this search box.

Co obnáší práce fotografa?

Fotografování

Toto je základní činností, kterou se fotografie zabývá. Fotografové používají fotoaparáty a další zařízení k zachycení obrazů různých subjektů, jako jsou lidé, krajiny, architektura, předměty, zvířata a další.

Příprava fotografií

Poté, co jsou fotografie pořízeny, fotograf může pracovat na jejich úpravách, retuších a zpracování pomocí softwaru pro úpravy obrázků. Může upravovat barvy, kontrast, jas a další prvky, aby vytvořil dokonalou fotografii.

Výběr lokací a modelů

V některých případech musí fotograf najít vhodnou lokaci pro fotografování a najít vhodné modely nebo subjekty pro své fotografie. To vyžaduje výzkum a přípravu před samotným fotografováním.

Marketing a propagace

Pokud fotograf pracuje jako nezávislý profesionál, bude muset vynaložit úsilí na marketing a propagaci své práce. To může zahrnovat vytvoření portfolia, sítě kontaktů, účasti na výstavách a zveřejňování své práce na sociálních médiích.

Správa práce

Fotografové také musí řídit svůj podnik, což zahrnuje správu finančních záležitostí, komunikaci s klienty, vytváření smluv a další administrativní práce.

Specializace

Někteří fotografové se specializují na určité oblasti, jako jsou například svatební fotografie, módní fotografie, krajinářská fotografie, portrétní fotografie, produktová fotografie a další. Každá specializace vyžaduje specifické znalosti a dovednosti.

„Je třeba si uvědomit, že fotografie je jazyk jako každý jiný. Proto chci-li ho používat, musím mít co říct a umět to říct.“

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

50% SLEVA

na digitální verze obou kalendářů pro rok 2024