Porozumění portfoliím a agenturám

Mnoho lidí se chce stát modely, protože to je atraktivní a lukrativní práce a rádi by byli uznávaní ve světě modelingu. Tento obor je ale velmi soutěživý a je naplněn odmítnutími. Úspěšné modelky ovšem dělají to, co je nejvíce baví. Zde je několik pravd o tom, co to znamená být modelem a realistické tipy ohledně toho, jak se modelem či modelkou stát.

1Nechejte si udělat fotky.

Neznamená to, že se necháte vyfotit s přáteli, měli byste se spíše nechat udělat fotky bez přílišného make-upu a na neutrálním pozadí. Fotky byste měli fotit nejlépe při denním světle. Tyto fotografie slouží pro agentury, které si vás tak mohou prohlédnout bez stylingu a líčení. Nechejte si vyfotit portrét zepředu, celé tělo a také fotografie z profilu.

Je dobré se nechat vyfotit od profesionálního fotografa.

Profesionální fotky vám dají lepší představu o tom, jaký dojem vzbuzujete, přestože mohou být dost drahé. Nakonec budete stejně kvalitní fotky potřebovat, určitě tedy stojí za to do nich investovat!
  • Své nejlepší fotografie si nechejte vytisknout ve formátu 20x25cm. Schovejte si je, a když vás někdo požádá, abyste v agentuře nechali fotografii, budete je mít připravené.
  • Pokud máte těchto fotografií dost, sestavte si portfolio, neboli „book”. Noste si ho s sebou na castingy nebo na pohovory do agentur.

Změřte se a své míry si zapamatujte.

Pomůže to agenturám, aby si vás správně zařadili.
  • Základní míry jsou výška, hmotnost a velikost bot.
  • Také byste měli znát své míry pro oblečení, tedy hrudník, pas, boky a konfekční velikost.
  • Musíte také znát své osobní rysy, například barvu vlasů, tón pleti atd.

Zajděte si do modelingové agentury.

Téměř každé větší město má několik modelingových agentur a v téměř každé z nich můžete zkusit své štěstí, protože stále hledají nové talenty.
  • Noste si s sebou své fotky a/nebo book. Často po vás budou v agentuře chtít, abyste se prošli, nebo zapózovali. Možná si vás vyfotí a také změří. Pokud vás odmítnou, nenechejte se odradit, agentury často hledají různé typy modelek, možná prostě jen nesedíte k tomu, co momentálně hledají, zkuste to tedy jinde.
  • S některými modelingovými agenturami jsou problémy, protože mnoho lidí neví, jak to chodí a nechají se napálit. Nikdo by po vás za schůzku v agentuře neměl chtít peníze. Agentura získává nějaké peníze z vaší práce, ale neměli byste jim platit předem. Pokud žádají o velké peníze ještě před začátkem práce, neberte jejich nabídku a odejděte.