Proč jsem si založil Patreon

Dost lidí se mě ptá, proč jsem si založil patreon.

Dost lidí se mě ptá, proč jsem si založil patreon. A to čím dál tím víc.

Tak se tady na to pokusím strušně odpovědět, abych to nemusel psát furt dokola.

Ono těch impulsů bylo v poslední době víc a víc – a ač si to všichni myslí, peníze jsou na tom posledním místě.

Jeden z pár důvodů byl ten, že mi začali psát děvčata, co si jedou Patreon a OnlyFans, že by chtěly fotky ode mě. Tak jsem jim všem psal, že klidně něco nafotíme, ale s tím, že ty fotky nepůjdou na žádnou takovou placenou platformu – vlastně, osobně jsem byl zásadně proti těmhle platformám. Proč by někdo měl vydělávat na mých fotkách, když já je fotím zdarma. No, na základě téhle domluvy jsme se shodli, že se asi neshodneme ?. Takže z foceního sešlo.

Další z impulsů byl ten, že mi instagram a facebook začal víc a víc mazat fotky a blokovat profily (na FaceBooku jsem měl už 30i denní ban – ale to bylo už v době co jsem měl patreon založenej).
Takže to mě hodně sralo – fotky v plavkách, nebo s cenzurou mi byly pravidelně nahlašovány a mazány… a na to už jsem vážně neměl nervy.

S předchozím bodem souvisí další důvod, a to že mě dost mrzelo že moje aktový fotky bez cenzury prostě „hnijou“ na disku, aniž bych je mohl někde ukázat.
Ano, někdo může namítat, že jsem si nemusel zakládat patreon, a fotky prezentovat na svém webu.
Upřímně – kdo z vás by tu chtěl projíždět  třeba galerii 100, 200 fotek?

No a poslední bod jsou peníze – vlastně celou dobu co fotím, tak fotím formou TFP.
Málo kdy jsem měl placenou zakázku – komerčně fotím jen projekty, které nesmím zveřejnit, nebo pro mě prostě nejsou úplně přínosem, co se týká portfolia (fotky pro přítele k narozeninám třeba, rodinné focení a podobné).
Opět – mohl jsem je naházet sem a bylo by po starostech, ale to už se zase mohu točit v kruhu. Proč by někdo s kým chci fotit měl na mých fotkách vydělávat, a já z toho nic neměl? Ale zase nechci si za fotky nechat platit, protože focení je pro mě koníček. Jakmile bych si za to měl účtovat normálně, tak prostě už by to nebyla pro mě taková zábava, ale nutnost.

I kdyby mi patreon měl zaplatit jen třeba kafe z benziny (které nepiju ?), tak i tak budu spokojený.

Asi jsem tu na pár věcí zapoměl, případně je sem dopíšu časem.

Co je to patreon?

V kostce? Úplně nejjednodušeji je to takový placený facebook – kde z a měsíční předplatné získáte nějaké benefity – u mě to je sleva ve dvou e-shopech, fotky bez cenzury, fotky dříve než na sociálních sítích, fotky bez cenzury, backstage videa (bez cenzury).

Pro mě je každý patron neuvěřitelným motorem kupředu. Každý příspěvěk, každá podpora pro mě znamená neskutečně moc! A važně mě to tlačí dál!

 

Staň se mým patronem!

error: