Blog

5 způsobů, jak jednoduše zmenšit velikost fotky

5 způsobů, jak jednoduše zmenšit velikost fotky

Focení se v posledních letech zpřístupnilo všem a díky tomu se exponenciálně zvýšil počet fotek, které denně vyfotíme. Bohužel se můžete setkat s problémy, když potřebujete fotky někam poslat, nahrát nebo uložit. Při odesílání fotek přes e-mail se může jednoduše stát, že překročíte limit 25 megabajtů. V tom případě budete nuceni zmenšit velikost fotek nebo využít jiných řešení, na které se podíváme dále v textu. Zmenšování fotek taky využijete, pokud musíte řešit nedostatek místa v úložišti nebo pokud přidáváte obsah na Instagram. Pojďme se tedy podívat na způsoby, jak zmenšovat velikost fotky na iPhonu, Androidu nebo v počítači!

číst více
Bolevák fotosraz 2022

Bolevák fotosraz 2022

Každoroční absolutně uvolněná akce s absolutně uvolněnou morálkou, jako tradičně.
Na akci jsou vítáni jak fotografové/fotografky tak i modelky, vizážistky či stylistky. Fotíme stylem TFP.

číst více
Focení v ateliéru

Focení v ateliéru

Už máte plné zuby pobíhání s foťákem po venku? Ať je vám zima, nebo chcete jen změnit prostředí, je občas dobré zalézt do tepla útulného ateliéru. Ukážu vám, proč by si měl každý portrétní fotograf ateliér vyzkoušet. Díky nastavitelným zábleskům získáte takřka neomezenou kontrolu nad světlem, což je oproti focení venku velká výhoda. Začít je přitom tak jednoduché.

číst více
5 tipů jak fotit akty

5 tipů jak fotit akty

Akt je jedna z nejtěžších fotografických disciplín. Ti, kteří si myslí, že stačí jen vyfotit nahou modelku, velmi brzy prozřou. Abyste získali dobré snímky, potřebujete totiž nejen znát vlastní fotoaparát a místo, musíte ale mít i cit pro práci s lidmi a taktní chování.

číst více
Co je Patreon?

Co je Patreon?

Patreon je platforma, která umožňuje fanouškům nebo „patronům“ platit tvůrcům za jejich práci. Tvůrci bývají často vývojáři či internetové celebrity.

číst více
Co je to expozice?

Co je to expozice?

Expozice je základní kámen fotografie a právě proto byste jí měli rozumět. Expozice je v podstatě velmi jednoduchá věc a je to jedna z prvních věcí, co se naučit, když začnete fotit. Umět správně naexponovat snímek je velmi důležité a pomůže vám to se ve focení zlepšit. Správně naexponovat snímek znamená, že fotka není moc světlá ani moc tmavá a že je dostatek detailů v tmavé i ve světlé části fotky.

číst více
Příběh jedné fotografie

Příběh jedné fotografie

Jak sám Honza říká: „Fotografie která není na papíře, není fotografie“, a v následujícím videu vypráví celý příběh právě jedné fotografie z této výstavy. Od nafocení, přes postprocess, až k vyvolání a vystavování.

číst více